صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس انجام داد:

تشدید نظارت بر عرضه مواد غذایی در ماه مبارک رمضان

دکتر محمدی رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس به اجرای طرح نظارتی ویژه ماه رمضان توسط واحد بهداشت محیط  مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس  اشاره و اظهار کرد: گروه بهداشت محیط بر حسب وظیفه ذاتی خود در طول ماه مبارک رمضان به منظور حفظ سلامت شهروندان و روزه‌داران و در راستای ارتقای سطح سلامت مواد غذایی، طرح ویژه کنترل و نظارت بر همه مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی را از نخستین روز ماه رمضان به منظور جلوگیری از بروز و شیوع بیماری های منتقله از آب و غذا از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز و تا پایان این ماه ادامه می‌یابد.

وی با بیان این‌که در این طرح توجه و تمرکز بیشتر بر مراکز تهیه و توزیع برخی از محصولات سنتی نظیر رشته و خشکار،زولبیا  بامیه،آش،حلیم و نانوایی‌ها...است، افزود: طرح نظارت بهداشتی در طول سال اجرا می‌شود، اما در ایامی چون نوروز، تابستان، ماه رمضان تشدید می‌شود.

دکتر محمدی  خاطرنشان کرد: این برنامه به طور ویژه تا پایان ماه مبارک رمضان همه روزه در دو شیفت صبح و عصر و ایام تعطیل توسط کارشناسان بهداشت محیط اجرا می‌شود.

وی با بیان این‌که در این بازدیدها علاوه‌بر کنترل وضعیت مواد غذایی برای اطمینان از صحت سلامت مواد غذایی، از مواد غذایی نظیر آش و حلیم و... نمونه‌برداری می‌شود، تصریح کرد: ارتقای سطح سلامت و جلوگیری از بروز بیماری‌های ناشی از آب و غذا از اهداف اجرای این طرح است.


١٣:٤١ - 1397/03/12    /    شماره : ١١٧٩٩    /    تعداد نمایش : ١٠٧خروج