صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته پیشگیری از اعتیاد صورت گرفت؛

برگزاری جلسه آموزشی پیشگیری از اعتیاد / مهمترين علل گرايش افراد به مواد مخدر بررسی شد

 

 جلسه آموزشی یک روزه پیشگیری از اعتیاد به مواد محرک ویژه مسئولین واحد های ستادی، کارشناسان سلامت روان مراکز تحت پوششو همچنین مراکز کاهش آسیب و مرکز رفتاری  شهرستان بندرعباس در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس برگزار شد.

فاطمه فروزنده مسئول سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت:در این جلسه آموزشی فراگیران با انواع مواد محرک و موارد مصرف آن، چگونگی وابستگی و اعتیاد به این مواد و عوارض روانی و جسمانی آن آشنا شدند.

مسئول واحد سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس؛ وسوسه، افسردگی، افت کارکرد و کاهش تمرکز را از آثار روانی این محرک ها دانست و بر خصوصیات اعتیادآوری بالای اینگونه مواد تاکید کرد.

فروزنده افزود: این دوره آموزشی با هدف، افزایش و ارتقای سطح آگاهی کارکنان و تعمیم آن به جامعه و اقشار شهروندان برگزار شد.

وی تصریح کرد: با برگزاری این دوره های آموزشی، فرهنگ پیشگیری از اعتیاد و افزایش آگاهی عمومی خانواده ها در خصوص مراقبت و پیشگیری از اعتیاد جوانان ترویج داده می شود.

مهندی مسعود دادرس معاون مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه امروزه هیچ کس از مواد مخدر در امان نیست، ادامه داد: کنترل درست و محبت بجا، بهترین راه تقویت و تربیت سازنده ی فرزندان است.

وی با بیان اینکه با ترویج زندگی اسلامی لازم است از ورود فرهنگ غلط غربی در بین جوانان جلوگیری کنیم، خاطر نشان كرد: مهمترین هدیه و میراثی که والدین برای فرزندانشان بر جای می گذارند، تربیت صحیح آنهاست.

مهندس دادرس در پایان با اشاره با اینکه هیچ پدر و مادری و هیچ فرزندی مانند هم نیستند، به خانواده ها توصیه نمود: که تلاش کنید نکات مثبت فرزندان خود را تشویق و اشتباه خود و فرزندان را بپذیریم زیرا مهم ترین الگو برای تربیت و رفتار درست کودکان و نوجوانان، والدین هستند.

در پایان روش های حل مساله ، شناسایی مشکلات و چگونگی رفتار در هنگام بروز و مواجهه با مشکلات برای فراگیران آموزش داده شد.

گفتنی است؛ در خاتمه از آقای حمزه ای مدرس این جلسه آموزشی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 


٠٨:٥٣ - 1397/04/04    /    شماره : ١١٩٢٦    /    تعداد نمایش : ١٠٢خروج