صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ساماندهی کشتارگاه شهر داری و کشتارگاه هرمز دام قلعه قاضی در بندرعباس

جلسه بررسی مشکلات بهداشتی و بهسازی کشتارگاه شهرداری و کشتارگاه هرمز دام قلعه قاضی با حضور رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس؛  رئیس دامپزشکی و برخی لز مسئولان ادارات مرتبط در دفتر مدیریت مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس برگزار شد.

دکتر رسول محمدی رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس؛ با اشاره به اهمیت رعایت بهداشت در کشتارگاهها و مشکلات بهداشتی در کشتارگاهها افزود: با توجه به بازدید های انجام شده و به دلیل احتمال ابتلا به تب کریمه در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی و لزوم کنترل بهداشتی ذبح دام می بایست در اسرع وقت مشکلات بهداشتی کشتارگاهها شناسایی و جهت حفظ سلامت عموم در اسرع وقت رفع گردد.

دکتر محمدی  ضمن اشاره به بیماری تب کریمه، لزوم وجود و گسترش اتاق پیش سرد را در کشتارگاهها امری ضروری دانست.

مهندس محمد رضا زارعی، مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان ، به توضیح نواقصات موجود در کشتارگاه شهرداری پرداخته و روش دفع فاضلاب و پسماند کشتارگاه را روشی غیر اصولی و غیربهداشتی عنوان کرد.

احمدرضاکریمی رئیس اجرایی سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری؛  با اشاره به ذبح دام در اطراف کشتارگاه شهرداری در روزهای تعطیلی کشتارگاه و لزوم وجود تشکیلات کشتارگاه، عنوان کرد: به زودی کشتارگاه طی فراخوان عمومی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد. تا با واگذاری آن به بخش خصوصی و رفع نواقصات موجود کشتارگاهی در خور مردم شهر بندرعباس راه اندازی گردد.


٠٩:٠٤ - 1397/04/04    /    شماره : ١١٩٢٩    /    تعداد نمایش : ١٨٨خروج