صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز اجرای طرح تشدید پایش و نظارت بهداشت حرفه ای در بندرعباس

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: در راستای اهداف طرح کشوری تشدید پایش ونظارت واحد بهداشت حرفه ای از کارگاهها و صنایع تحت پوشش منطقه،اجرای این طرح در مناطق کارگاهی مرکز بهداشت بندرعباس از روز یکشنبه 3 تیر ماه آغاز شد.

 دکتر محمدی رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس تصریح کرد: با توجه به ضرورت انجام بازدید از کارگاههای صنعتی و صنفی  مطابق برنامه بازرسی هدفمند اجرای این طرح پس از برنامه ریزی و هماهنگی لازم با حضور 21  نفر از کارشناسان این واحد، با پوشش کارگاههای صنعتی و صنفی آغاز و کارشناسان ضمن بازدید تخصصی از نحوه فعالیت و پروسه کارو بررسی عوامل زیان آور محیط کار توصیه ها و راهکارهای اجرایی و آموزشی لازم جهت بهبود شرایط محیط کار و پیشگیری از بروز بیماریهای شغلی را ارائه خواهند داد.

مهندس فرهاد جستو مسئول سلامت حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس در روز آغازین اجرای این طرح، ضمن بررسی از روند اجرای طرح ، با حضور در چند کارگاه مورد بازدید کارشناسان، با تعدادی از کارفرمایان به گفتگو پرداخت.

مهندس جستو اجرای این طرح و اهداف آن در حوزه سلامت را یکی از اولویت ها در شرح وظایف واحد بهداشت حرفه ای عنوان کردند .

لازم به توضیح است اجرای این طرح تا پایان مرداد ماه  ادامه داشته و با برنامه ریزی و پوشش گسترده در تمامی مناطق صنعتی و کارگاهی تحت پوشش تا حصول اهداف ادامه پیدا خواهد کرد .

وی خاطر نشان کرد: با ادامه این روند امیدواریم  شاهد بهبود وضعیت بهداشتی کارگاه ها و افزایش آگاهی شاغلین در زمینه کنترل عوامل زیان آور محیط کار و همچنین انجام معاینات شغلی به منظور تشخیص زودرس بیماری های ناشی از کار در سطح شهرستان باشیم .

 


٠٩:٠٦ - 1397/04/04    /    شماره : ١١٩٣٠    /    تعداد نمایش : ١٨٤خروج