صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه شورای سلامت شهرستان بندرعباس با محوریت پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو

 

دومین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان بندرعباس با عنوان پیشگیری و بررسی تب کریمه به ریاست جناب آقای احمد پویا فر فرماندار بندرعباس در محل فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا دکترمحمدی دبیر کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان بندرعباس دستور کار جلسه را قرائت نمودند ، ، ضمن عرض سلام و خیر مقدم و تبریک عید سعید فطر خدمت حاضرین در جلسه، هدف از تشکیل جلسه را بررسی وضعیت بیماری تب کریمه کنگو و پیشگیری از آن در شهرستان بندرعباس عنوان نمودند.

دکتر محمدی تصریح نمود: میزان برآورد آن نسبت به سه ماهه اول سال 96 حدود 3/0 رشد داشته است.

 دکتر رحیمی، مسئول مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس در خصوص تاریخچه علائم و راههای مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو مطالبی را عنوان نمودند.

دکتر صفری مدیر گروه مبارزه با بیماریهای استان هرمزگان ابراز داشت: این بیماری در بعضی استان ها از جمله هرمزگان بومی شده و در 5 سال گذشته رو به افزایش است.

مهندس محمدرضا زارعی مسئول سلامت محیط مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با اشاره به نواقص کشتارگاه صنعتی هرمز دام قلعه قاضی و کشتارگاه شهرداری بندرعباس عنوان نمودند: در این راستا ضمن بازدید فوری از این دو کشتارگاه، از تمامی قصابی های سطح شهر بازدید بهداشتی صورت گرفته و به مسئولان و کارکنان این مراکز آموزش چهره به چهره داده شده است.

مهندس احمد پویا فر فرماندار شهرستان بندرعباس رئیس  کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان بندرعباس   در خصوص اثر بیماری تب کریمه کنگو اظهار داشتند:  با توجه به اهمیت این بیماری و مخاطراتی که ممکن است در پی بروز این بیماری در شهرستان داشته باشد، از همه اعضاء خواست که در اطلاع رسانی به مردم، دامداران و قصابان با مرکز بهداشت همکاری داشته باشند و از نیروی انتظامی خواست که راههای ورود و خروج شهرستان را کنترل و از حمل دام بدون مجوز دامپزشکی، جلوگیری نمایند.

 


٠٨:١٣ - 1397/04/12    /    شماره : ١١٩٩٥    /    تعداد نمایش : ١٥٥خروج