صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بهره برداری از میز خدمت در مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با سراسر کشور

 

بهره برداری از میز خدمت در مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با سراسر کشور

همزمان با سراسر کشور میز خدمت مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با عنوان حقوق شهروندی در نظلم اداری با توجه به ابلاغیه رئیس جمهور مبنی بر ضرورت راه اندازی میز خدمت در دستگاه های اجرایی به بهره برداری رسید.

مهندس دادرس معاون مرکز بهداشت شهرستان  بندرعباس گفت: منظور از استقرار میز خدمت در ادارات، حذف ارتباطات چهره به چهره در راستای کاهش بروکراسی اداری و افزایش سلامت اداری در نهایت افزایش رضایتمندی ارباب رجوع و متقاضی خدمات اداری می باشد.

 وی ضمن تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در ادارات در جهت استفاده مراجعات از پتانسیل میز خدمت برای انجام امور اداری خود یادآور شد: در حقیقت میز خدمت یک ماکت کوچک از ساختمان اداری خواهد بود که خدمات را به صورت ساده‌تر به مراجعان ارائه خواهد کرد.

معاون مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس تصریح نمود : این  برنامه در تداوم طرح تکریم ارباب رجوع و  با هدف رسیدگی به مشکلات ، خواسته ها ومطالبات مردم در دستگاههای اجرایی است .

وی افزود: با توجه به طرح تحول نظام سلامت، مرکز بهداشت شهرستان  یکی از دستگاههای پیشرو در ارائه خدمات به مردم می باشد و با کمک همه عزیزان میز خدمت جهت خدمت بهتر در بهترین فضای ممکن برای ارباب رجوع دایر دشد. 

معاون مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با بیان اینکه در این برنامه از کارشناس خبره، شایسته، ماهر، پاسخگو و آموزش دیده استفاده شده، خاطرنشان کرد: عمده  فرایند و هدف از میز خدمت شفاف‌سازی و راهنمایی و پاسخگویی دقیق به ارباب رجوع و پیگیری وضعیت درخواستها می‌باشد.

 ایشان در ادامه افزود : ارائه اطلاعات و راهنمایی های لازم به مراجعان در ارتباط با امور مربوط، دریافت مدارک مراجعان، انجام امور و درخواست‌های متقاضیان در اسرع وقت و در صورت لزوم اعلام تاریخ مراجعه بعدی یا زمان ارائه خدمات نهایی به مراجعان، دریافت نتایج اقدامات انجام شده از واحدهای ذیربط و اعلام آن به مراجعان و هدایت مراجعان به واحدهای مرتبط در موارد بسیار ضروری پس از انجام هماهنگی با واحدهای اقدام کننده ذیربط از مهم‌ترین وظایف میز خدمت  است .

مهندس دادرس تصریح کرد: در این فرایند، تعهد و پایبندی به زمان ارائه خدمت، رعایت نظم و در دسترس بودن کارکنان برای ارباب رجوع می باشد و هدف کلی این میز احساس رضایت برای مردم و فعالیت پیوسته میز خدمت به شکلی که بتوان از نظر کیفی رضایت عمومی را جلب نماید.

وی در پایان  اظهار امیدواری کرد که این اقدام اثربخش بوده و رضایت ارباب رجوع را بیش از پیش فراهم سازد.

 

 


٠٨:١٧ - 1397/04/12    /    شماره : ١١٩٩٦    /    تعداد نمایش : ١٩٨خروج