صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مرحله دوم طرح ملی وارنیش فلوراید ارتقای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در بندرعباس آغاز شد.

مرحله دوم طرح ملی وارنیش فلوراید ارتقای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در بندرعباس آغاز شد.

آغاز اجرای مرحله دوم وارنیش فلوراید دانش‌آموزان بندرعباس

مرحله دوم طرح ملی وارنیش فلوراید ارتقای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در بندرعباس آغاز شد.

 دکتر بلوچی مسئول واحد بهداشت دهان و دندان  شهرستان بندرعباس گفت: پیشگیری از پوسیدگی دندان دانش‌آموزان در راستای ارتقای سطح سلامت دهان و دندان از مهم‌ترین اهداف این طرح است و بر همین اساس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مدیران مدارس وکارشناسان و مراقبین سلامت مرحله دوم طرح فلورایدتراپی با حضور كارشناسان مراقب مركز بهداشت در مدارس ابتدايی بندرعباس برای دومین بار در سال تحصیلی جاری  از 5 اردیبهشت ماه بمدت 10 روز آغازشده است.

وی افزود : مرحله اول طرح وارنيش فلورايد تراپی در فصل زمستان اجرايی شد و مرحله دوم اين طرح از امروز در مدارس آغازشده و تا 20 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

دکتر بلوچی  ابراز کرد: دانش آموزان شهرستان بندرعباس در 182 مدرسه ،با جمعیت 50هزار و 943 نفر با حضور 42 نفر تحت پوشش  اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه طرح وارنیش فلوراید جایگزین دهان‌شویه‌ها شده و نسبت به آن مفیدتر است گفت: این طرح ساده‌ترین روش برای تقویت مینای دندان، بهبود حساسیت‌های دندانی و پیشگیری از پوسیدگی دندان خصوصاً در كودكان است که توسط یک برس بر روی دندان کشیده می‌شود.

مسئول  بهداشت دهان و دندان خاطرنشان کرد: فلورايد از راه‌هایی همچون؛ تشكيل فلوئور و آپاتايت روی سطح دندان، استحكام آن را در برابر اسيد تولیدشده توسط باکتری‌های دهان افزايش داده و همچنين سبب اختلال در فعالیت‌های داخل سلول باكتری می‌گردد و در غلظت‌های بالا باعث از بين رفتن آن می‌شود.

بلوچی از مهم‌ترین مزايای استفاده از وارنيش فلورايد را رايحه و طعم خوشايند آن، كمترين محدوديت در خوردن و آشاميدن پس از استفاده از آن و سفت شدن آن در برخورد با بزاق دهان اعلام نمود.

وی اظهار داشت: طرح خدمات دندانپزشكی توسط دندان‌پزشک درواحد دندانپزشكی  مراکز سلامت جامعه  این شهرستان برای  گروه هدف :  کودکان زیر 14 سال و مادران باردار و شیرده با دفترچه بيمه، كليه خدمات دندانپزشكی با تعرفه دولتی نيز در طول سال جاری انجام می‌شود.


١٣:١٦ - 1395/02/19    /    شماره : ٤٥٩٣    /    تعداد نمایش : ٩٧٠خروج