صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی دو روزه بیماریهای واگیر و غیر واگیر در مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس


کارگاه آموزشی دو روزه بیماریهای واگیر و غیر واگیر در مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس

کارگاه دو روزه آموزش تکمیلی در خصوص برنامه پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیر و غیر واگیر درسه گروه از 23 مردادماه لغایت اول شهریور ماه درسالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس برگزار می شود .

مسئول بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس دکتر فریده فخار گفت: در راستای بالا بردن سطح آگاهی ،تعدا د 200 نفر،  مراقب سلامت، کارشناس فنی و پرستار ،مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاههای سلامت شهری در این کارگاه حضور دارند .

 مسئول واحد بیماریهای مرکز بهداشت بندرعباس گفت : با توجه به اینکه امروزه بیماری‌های غیر واگیر در اولویت برنامه‌های نظام سلامت می‌باشد ولی نباید از برنامه‌های پیشگیری از بیماری‌های واگیر غافل شویم و مراقبین سلامت باید در مورد این برنامه ازلحاظ آموزشی توانمند شوند.

دکتر فخار هدف از برگزاری این کارگاه تبین برنامه کنترل بیماریهای واگیر و غیرواگیر ، روشهای کنترل و مبارزه با بیماریهای واگیر و غیر واگیر ، تبیین وظایف مراقبین در زمینه کنترل بیماریها ، ارتقاء اطلاعات علمی مراقبین در زمینه کنترل بیماریها و بیان مشکلات عملی مراقبین می باشد .

دکتر فخار افزود:  در این کارگاه مباحثی از جمله : منتقله از آب و غذا، تالاسمی ، دیابت و فشارخون ، هیپوتیروئید و آنفلوانزا در روز اول و سل، ایمنسازی ، ایدز ، زئونوز و مالاریا  در روز دوم توسط کارشناسان مریوطه   توضیحاتی ارائه می گردد.

در ادامه بحث های تخصصی شامل تعاریف ، شناسایی عوامل خطر ، راه های کنترل و درمان ، مرور دستورالعمل ها و فرم های آماری مربوطه توسط مدرسین کارگاه برای حاضرین تشریح و در ادامه نیز به سوالات حاضرین در این کارگاه آموزشی پاسخ داده می شود .


٠٧:٥٧ - 1395/05/26    /    شماره : ٥٤٠٧    /    تعداد نمایش : ١٠٠٣خروج